Xoroshe

Koszyk (0)

Majka „Drzewo życia” (Szara)

70.00 zł 70.00 zł
  • Maksymalny czas wysyłki: 10 dni

Męska koszulka (biał. „majka”) z kolekcji „Птушкі” ze wzorem misternej wycinanki z papieru.

Motyw oparty jest na ludowym temacie Drzewa Życia – symbolu urodzaju, siły przodków, ciągłości pokoleń… W systemie archetypów uważane jest za symbol więzi między niebem a ziemią. W kulturze chrześcijańskiej ukazywane jest jako drzewo poznania dobra i zła lub drzewo prawdy. Siedzące na gałązkach Птушкi (Ptaszki) zwrócone są do siebie dzióbkami i symbolizują wzajemną miłość i przychylność. Ptaszki odwrócone dzióbkami od siebie – oznaczyły w folklorze koniec miłości, jeden ptaszek podążający za drugim – zakochanie i zauroczenie. „Drzewo Życia” jest częstym motywem w białoruskim i polskim folklorze ludowym, często eksploatowanym przez artystów–rękodzielników.

Nasze „Drzewo Życia” stworzyła wybitna mistrzyni papierowej wycinanki z Białorusi, która nauce tego rzemiosła poświęciła już 13 lat edukacji w tej dziedzinie – skończyła liceum plastyczne o profilu wycinanki, studia jej poświęcone na mińskim ASP, była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki Białorusi w tej dziedzinie.

Sztuka tradycyjnej wycinanki z papieru rozwijana była na wsi i nigdy nie trafiła do miasta. My postanowiliśmy to zmienić!

Skład: bawełna (100%, 180 g/m2); sitodruk, farba wodna ekologiczna

A B
S 48 60
M 52 70
L 54 72
XL 58 73
XXL 62 74

Sprawdź również inne możliwości